• 22 czerwca, 2015 11:59

Copa America: Brazylia i Kolumbia awansowały do ćwierćfinału

Brazylia pokonała Wenezuelę 2:1 w meczu grupy C turnieju Copa America - piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, które odbywają się w Chile.

„Canarinhos” awansowali do 1/4 finału. Ten wynik promocję dał także Kolumbii, która wcześniej zremisowała z Peru 0:0. Spotkanie w Temuco nie zachwyciło. Faworyzowani piłkarze „Los Cafeteros”, którzy kilka dni wcześniej pokonali Brazylijczyków 1:0, nie stworzyli zbyt wielu dogodnych okazji.

Wenezuela awansowałaby kosztem Kolumbii, jeśli jej mecz z Brazylią zakończyłby się bramkowym remisem. „Canarinhos” w takiej sytuacji również znaleźliby się w 1/4 finału, ale na boisku nie było mowy o kalkulacji.

Brazylii już w dziewiątej minucie prowadzenie dał Thiago Silva. Tuż po przerwie podwyższył Roberto Firmino. Wenezuelę stać było jedynie na honorowe trafienie Miku w 84. minucie.

„Czujemy, że mogliśmy dać z siebie trochę więcej. Myślenie o tym teraz nie ma jednak większego sensu” – powiedział Noel Sanvicente, trener reprezentacji Wenezueli.

W ćwierćfinałach Brazylia zagra z Paragwajem, Kolumbia z Argentyną, Peru z Boliwią i Chile z broniącym tytułu Urugwajem.