• 22 marca, 2014 19:10

Bundesliga – bramka Lewandowskiego, wygrana Borussii w Hanowerze

Robert Lewandowski zdobył bramkę, a Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe 3:0 (1:0) z Hannoverem 96 w sobotnim meczu 26. kolejki ligi niemieckiej.

Lewandowskiego uzyskał piątego gola w rundzie wiosennej, 16. w sezonie (w klasyfikacji najskuteczniejszych o jedno trafienie wciąż lepszy jest Chorwat Mario Mandzukic z Bayernu Monachium) i 70. w Bundeslidze. Tym razem Polak wykorzystał podanie Henricha Mchitarjana i prawą nogą posłał piłkę do siatki. Autorami pozostałych goli byli Mats Hummels (43) i Marco Reus (90+1).

Oprócz Lewandowskiego (w 84. minucie zastąpił go Julian Schieber), w zespole gości wystąpił Łukasz Piszczek; zabrakło zaś kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Z tego też powodu w składzie Hannoveru 96 zabrakło Artura Sobiecha.

W tabeli Borussia Dortmund umocniła się na drugim miejscu – 51 pkt. Zdecydowanym liderem jest broniący tytułu Bayern Monachium – 74. Bawarczycy wygrali 18. spotkanie z rzędu, choć aż do 82. minuty bezbramkowo remisowali w Moguncji z Mainz. W końcówce trafienia zanotowali Bastian Schweinsteiger i Mario Goetze.

Ostatni raz Bayern stracił punkty w lidze niemieckiej 5 października 2013 roku z Bayerem Leverkusen (1:1).

Już za tydzień, osiem serii gier przed zakończeniem rozgrywek, Bayern Monachium może świętować tytuł mistrzowski.