Bundesliga: bramka Lewandowskiego, kolejna wygrana Bayernu

Po dwóch wysokich zwycięstwach - nad Hamburgerem SV 8:0 i Paderbornem 6:0 - piłkarze Bayernu Monachium wygrali u siebie z FC Koeln 4:1 w meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc w 10. minucie 2:0 po trafieniach Bastiana Schweinsteigera i Francka Ribery’ego. Tuż przed przerwą kontaktowego gola strzelił Anthony Ujah.

W drugiej odsłonie kolejne bramki dla Bayernu zdobyli Arjen Robben oraz Lewandowski, który w 75. minucie ustalił wynik, kierując piłkę do siatki… klatką piersiową. To 11. gol w tym sezonie ligowym polskiego napastnika.

W drużynie z Kolonii cały mecz rozegrali Sławomir Peszko i Paweł Olkowski. Z ławki rezerwowych dopingował ich Adam Matuszczyk.

Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi, mając 11 punktów przewagi nad Wolfsburgiem oraz 21 nad Borussią Moenchengladbach. Obie drużyny swoje mecze 24. kolejki rozegrają w niedzielę.