Bundesliga: Bayern traci punkty, Borussia gromi

Piłkarze Bayernu Monachium zremisowali na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach 1:1 w meczu 32. kolejki Bundesligi. Zwycięstwo zapewniłoby Bawarczykom czwarty z rzędu i 26. w historii tytuł mistrzowski. Robert Lewandowski nie pojawił się na boisku.

We wtorek Bayern zagra rewanżowy mecz z Atletico Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Prawdopodobnie dlatego trener Josep Guardiola, który w ligowym meczu prowadził monachijczyków po raz setny, postanowił oszczędzać kilku swoich najlepszych zawodników. Oprócz Lewandowskiego na ławce rezerwowych znaleźli się Philipp Lahm, Arturo Vidal, Douglas Costa i David Alaba.

Mimo ich braku mecz zaczął się po myśli gospodarzy. Już w szóstej minucie prowadzenie dał im Thomas Mueller. Mistrzowską fetę musieli jednak odłożyć, bo w 72. minucie wyrównał Andre Hahn.

Bawarczycy mieli szansę po raz pierwszy od 2000 roku świętować zdobycie mistrzostwa na swoim stadionie. Z wywalczonych od tego czasu ośmiu tytułów cieszyli się albo na wyjeździe, albo bez wychodzenia na murawę, gdy punkty stracili rywale.