Bundesliga: Bayern przegrał po piętnastu meczach bez porażki

Lider Bundesligi Bayern Monachium, w składzie z Robertem Lewandowskim, niespodziewanie przegrał na wyjeździe z trzecim w tabeli Hoffenheim 0:1 w 27. kolejce. To pierwsze w historii ligowe zwycięstwo "Wieśniaków" nad Bawarczykami.

W 21. minucie prowadzenie gospodarzom dał Chorwat Andrej Kramarić. Popisał się mocnym uderzeniem sprzed pola karnego, z którym nie poradził sobie bramkarz Sven Ulreich, zastępujący kontuzjowanego Manuela Neuera.

Bayern, który w poprzednich 17 meczach z Hoffenheim nie doznał ani jednej porażki, grał w częściowo rezerwowym składzie. Zabrakło Neuera, Thomasa Muellera i Thiago Alcantary, trener Carlo Ancelotti posadził również na ławce Philippa Lahma i Jerome’a Boatenga. Do gry powrócili za to Javi Martinez i Xabi Alonso.

Zespół z Monachium wciąż jest zdecydowanym liderem tabeli. Ma 62 punkty i o 13 wyprzedza beniaminka RB Lipsk, który w środę zmierzy się na wyjeździe z FSV Mainz. Hoffenheim, które tak jak Bayern przegrało tylko dwa mecze w tym sezonie, ma 51 pkt.

Lewandowski nie powiększył dorobku strzeleckiego, ale dokonał tego Gabończyk Pierre-Emerick z Borussii Dortmund. Jego zespół pokonał przed własną publicznością Hamburgera SV 3:0. Aubameyang do siatki trafił w doliczonym czasie drugiej połowy, wcześniej asystował przy golu Japończyka Shinjiego Kagawy (81.). W pierwszej połowie było 1:0 po rzucie wolnym Gonzalo Castro (13.).

Gabończyk ma 25 bramek ligowych i w klasyfikacji strzelców o jedną wyprzedza Lewandowskiego. Trzeci jest Anthony Modeste z FC Koeln – 22. Francuz też nie zdobył we wtorek gola, ale jego zespół pokonał przed własną publicznością Eintracht Frankfurt 1:0. Rezerwowym gospodarzy był Paweł Olkowski. Spotkanie z trybun oglądała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Borussia Dortmund, w której cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, zgromadziła 50 punktów i ma już 10 przewagi nad piątą Herthą Berlin. Wszystko wskazuje zatem na to, że to drużyny zajmujące obecnie cztery pierwsze lokaty będą reprezentować Niemcy w następnej edycji Ligi Mistrzów.

W ostatnim wtorkowym meczu Werder Brema pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0.