• 31 stycznia, 2016 7:14

Bundesliga: Aubameyang i Piszczek bohaterami Borussii Dortmund

Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang strzelił dwie bramki, a jego Borussia Dortmund wygrała u siebie z FC Ingolstadt 04 2:0 w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Po raz drugi z rzędu w podstawowym składzie Borussii znalazł się Łukasz Piszczek, który kilka dni temu przedłużył kontrakt z wiceliderem Bundesligi. W pierwszej połowie prawy obrońca reprezentacji Polski uchronił swój zespół przed utratą gola wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

Natomiast w 77. minucie dokładnie dośrodkował w pole karne, a Aubameyang strzałem głową pokonał bramkarza gości. Jak pokazały powtórki telewizyjne, Gabończyk w momencie podania był na pozycji spalonej. Dziewięć minut później Aubameyang ponownie trafił do bramki beniaminka i z 20. trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Ze zwycięstwa, które przyszło gospodarzom z trudem, zadowolony był trener Borussii Thomas Tuchel.

W dni takie jak ten trzeba być zadowolonym z tak chaotycznego zwycięstwa. Byliśmy zespołem, który tego dnia miał w niektórych sytuacjach więcej szczęścia – przyznał Tuchel.

Trzy trafienia traci do Aubameyanga Robert Lewandowski, którego Bayern Monachium w niedzielę podejmie Hoffenheim. Borussia natomiast traci do Bayernu pięć punktów.

W innym sobotnim spotkaniu Bayer Leverkusen wygrał u siebie z Hannoverem 96 3:0. W zespole gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Sebastian Boenisch, a w drużynie gości rezerwowym był Artur Sobiech.