• 6 grudnia, 2015 9:33

Brąz Titenisa na mistrzostwach Europy

Giedrius Titenis zajął trzecie miejsce w finale rywalizacji na 100 m stylem klasycznym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji w Izraelu.

W sobotę Giedrius Titenis po raz drugi poprawił rekord Litwy na tym dystansie, uzyskując czas 57,02 sek. Złoto wywalczył Niemiec Marco Koch (56,78 sek.), srebro – Brytyjczyk Adam Peaty (56,96 sek.).

Kilka dni wcześniej Titenis wycofał się z rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym. Litwin, który na mistrzostwach Europy w Netanii ustanowił również nowy rekord Litwy na 50 m stylem klasycznym (w finale finiszował piąty), uskarżał się na ból ramienia i zrezygnował ze startów.

To pierwszy medal reprezentacji Litwy na mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie. Drugą okazję w niedzielę będzie miał Mindaugas Sadauskas, który popłynie w finale na 100 m stylem dowolnym.