• 4 sierpnia, 2014 11:29

Biatloniści rejonu wileńskiego wrócili z tarczą z mistrzostw Litwy

W piątek i sobotę w Ignalinie najsilniejsi biatloniści Litwy walczyli o medale mistrzostw Litwy w biatlonie. W piątek odbyły się zmagania w sprincie biegiem na dystancji od 2,4 do 4 kilometrów, a w sobotę w sprincie na nartorolkach na dystansie od 4 do 10 kilometrów.

W mistrzostwach dobrze wystąpili przedstawiciele rejonu wileńskiego zdobywając 8 medali, z nich 4 złote. W pierwszym dniu krążek najwyższej próby w w kategorii otrzymał Radosław Aleksandrow i Šarūnas Jukna, który w kategorii senior był 3, a Karol Dąbrowski wywalczył srebro. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji krosu stanęł Elwira Branicka. Niewiele do podium zabrakło Agacie Pozlewicz i Arnoldowi Lepiochinu, którzy uplasowali się tuż za podium. Z kolei Ernest Lepiochin za naruszenia prawideł został zdyskwalifikowany.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie na nartorolkach. Dorośli i juniorzy mieli do pokonania 10 km. ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał musieli pokonać karny krąg długości 150 m. Tę rywalizację od mocnego zwycięstwa zaczął Karol Dąbrowski, który w tyle pozostawił olimpijczyka Tomasa Kaukėnasa. Kolejne złoto wywalczył również Šarūnas Jukna. Dobrze w grupie dziewcząt wystąpiła Elwira Branicka. Elwira chociaż i miała liczne urazy na ciele po kolizji z przedstawicielką Ignaliny podczas zawodów, dzielnie walczyła dalej na trasie i zajęła ostatecznie 3 miejsce. Taką samą lokatę w swojej kategorii wiekowej zajęła również Agata Pozlewicz.