• 14 grudnia, 2015 5:48

Biathlon: Polki czwarte w sztafecie, litewskie reprezentacje daleko

Litewskie biathlonistki zajęły w austriackim Hochfilzen dwudzieste pierwsze miejsce w pierwszej w tym sezonie Pucharu Świata rywalizacji sztafet 4x6 km. Triumfowały Włoszki, przed mistrzyniami świata Niemkami oraz złotymi medalistkami olimpijskimi Ukrainkami.

Tuż za podium uplasowały się Polski. Podopieczne duetu szkoleniowców Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory pobiegły w składzie: Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska. Tymczasem w reprezentacji Litwy, która została zdublowana, zobaczyliśmy Natalię Paulauskaitė, Dianę Rasimovičiūtė-Brice, Natalię Koczerginę oraz Gabrielę Leščincskaitė.

Nieco gorzej prowadziło się panom – litewska kadra z Karolem Dąbrowskim na czele również została zdublowana i uplasowała się na 25 miejscu. Obok Dąbrowskiego biegli Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia oraz Rokas Suslavičius. Sztafetę 4×7,5 km wygrali Rosjanie. Na końcowych metrach biegnący na ostatniej zmianie Anton Szypulin wyprzedził prowadzącego wcześniej przez ponad 7 km Norwega Emila Hegle Svendsena. Norwegowie stracili do nich 3,1 s, a Francuzi już ponad minutę. Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowano ich na 20. miejscu.