Berankis zwycięsko rozpoczął turniej w Izraelu

Rozstawiony z numerem 86 Ričardas Berankis zwycięsko rozpoczął turniej Israel Open - 2016, wygrywając z Mołdawianinem, Radu Albota (ATP- 145) 6:3, 6:3. Pojedynek trwał 77 minut.

Najlepszy litewski tenisista, po zwycięstwie z Mołdawianinem zdobył 9 punktów rankingowych oraz nagrodę w wielkości 1,3 tys dolarów.

Berankis miał problemy na początku z utrzymaniem własnych podań, lecz z czasem czuł się coraz pewniej i już od drugiego gemu dominował nad rywalem (4:1). Z kolejnymi gemami 25- letni tenisista wileński popełniał coraz więcej błędów, na szczęście rywal odpowiadał tym samym. W drugim secie Litwin zdobył dwa gemy z kolei, lecz przegrał własne podania. Jednak ciągle miał przewagę nad rywalem, którą zachował do końca pojedynku (6:3, 6:3).

Kolejnym rywalem Berankisa będzie 224. rakietka- Denys Molchanov, który w pierwszym spotkaniu zwyciężył z Serbem Marko Tepavacem (6:4, 7:5).

Zwycięzca turnieju w Izraeliu zdobędzie 110 punktów rankingowych oraz nagrodę w wielkości 18 tys. dolarów.