Berankis padł w finale turnieju w Izraelu

Rozstawiony z numerem 86. Ričardas Berankis zajął drugie miejsce w turnieju ATP Challenger Tour , który się odbył w Ra’ananie (Izrael). W finale od Litwina lepszym się okazał Rosjanin Jewgienij Donskoj (ATP- 82) 6:4, 6:4.

Najlepszy tenisista Litwy był trzecią rakietką turnieju, jego oponent- pierwszą. Donskoj za triumf w finale otrzymał 110 punktów ATP oraz nagrodę pieniężną ( 18 tys. dolarów).

Trafiając do finału turnieju Berankis swoje konto uzupełnił 65 punktami rankingu ATP oraz 10,6 tys dolarów.

Berankis śmiało rozpoczął pojedynek, lecz już w 7 gemie grad błędów popełnianych przez Litwina doprowadził do zwycięstwa Rosjanina w pierwszym secie.

W drugim secie lepszy start miał Donskoj, który zdobył prowadzenie 3:1. W kolejnych gemach 82 rakietce świata udało się zachować prowadzenie i zwyciężyć w pojedynku.

Spotkanie trwało 1 godzinę i 7 minut.

Obecnie podstawowym celem Berankisa jest udział w igrzyskach olimpijskich w Rio. Aby otrzymać bilet na turniej, najlepszy tenisista litewski do 6 czerwca musi poprawić swoją lokatę w rankingu ATP (min. 75-70 miejsce).