Awiżenie zdobyły Puchar ZPL w siatkówce!

Zawodnicy Awiżeń pokonali w wielkim finale Pucharu Związku Polaków na Litwie siatkarzy MBG 3:1 i zdobyli złote medale. Tymczasem w zaciętym meczu o brąz siatkarze JPII pokonali drużynę United 3:2.

Od samego początku gry Awiżenie pokazali, że nie zamierzają odpuszczać tego meczu. W już w pierwszym secie zyskali sporą przewagę i wyglądało, że gra będzie „w jedną bramkę”. W drugim secie jednak MBG udowodnili, iż nie będą chłopcami do bicia i wyrównali wynik.

Trzeci set, w którym prowadzenie wędrowało z rąk do rąk, był warty „aren świata” – po zaciętej rywalizacji drugie „oczko” wygrali siatkarze Awiżeń. Decydującym setem okazał się czwarty, kiedy u zawodników MBG zaczęło być widoczne zmęczenie. Dużo młodsi ich rywale wzięli inicjatywę w swoje ręce i wygrali mecz wynikiem 3:1.

Gra o brąz była nadzwyczaj emocjonująca i intrygująca. Fortuna cały czas zmieniała strony, lecz walczono o każdy punkt. Zauważono nawet ciekawą zależność – jeśli na początku seta prowadzi jedna drużyna, to końcówka obowiązkowo należała do oponentów.

Aczkolwiek w decydujących momentach najważniejsza okazała się technika. Gdyż w tym aspekcie przodowali siatkarze JPII, oni i zwyciężyli – 3:2.