• 7 lutego, 2015 9:38

Alpejskie MŚ: Tina Maze najszybsza w zjeździe

Słowenka Tina Maze wygrała zjazd w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w amerykańskim Beaver Creek. Drugie miejsce zajęła złota medalistka w supergigancie Austriaczka Anna Fenninger, a brąz zdobyła Szwajcarka Lara Gut.

Podobnie jak trzy dni temu, walkę o złoty medal stoczyły Maze i Fenninger. Tym razem o 0,02 s lepsza była Słowenka, wynagradzając sobie tym samym porażkę o 0,03 z supergiganta. Austriaczka, zdobywczyni Pucharu Świata w poprzednim sezonie, jeszcze nigdy nie wygrała zawodów zjeździe, ale w piątek była bliska drugiego złota MŚ w Beaver Creek i trzeciego w karierze (w 2011 roku wygrała superkombinację w Garmisch-Partenkirchen).

Maze jest mistrzynią olimpijską z Soczi w zjeździe, ale większe szanse na zwycięstwo dawano Amerykance Lindsey Vonn, która w grudniu wznowiła starty po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami. Powrót na alpejskie trasy był bardzo udany – w Pucharze Świata wygrała trzy zjazdy i dwa supergiganty, a na inaugurację MŚ zdobyła brązowy medal. Tym razem popełniła jednak błędy w środkowej części trasy i zajęła piąte miejsce, ze stratą ponad sekundę do Słowenki, która zdobyła swój ósmy medal MŚ, w tym trzeci złoty.

Jedyna reprezentantka Polski w Beaver Creek Maryna Gąsienica-Daniel w zjeździe nie startowała. W sobotę odbędzie się zjazd mężczyzn.