• 15 listopada, 2014 20:13

Alpejski PŚ – Słowenka Maze wygrała slalom w Levi

Słowenka Tina Maze wygrała pierwszy w sezonie slalom w fińskim Levi zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Szwedka Frida Hansdotter - strata 0,34 s, a trzecie Austriaczka Kathrin Zettel - 0,52 s.

Maze prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,39 s przewagi nad Hansdotter. W drugim Słowenka pojechała bardziej zachowawczo, szczególnie w drugiej części trasy, gdzie łatwo było o upadek. Uzyskała piąty czas, ale pomimo tego udało się jej utrzymać prowadzenie.

„Liczę w tym roku na dobre wyniki, bardzo ciężko pracowałam o okresie lata, to powinno dać efekty. Nie kryję, że jednak byłam zaskoczona, gdy objęłam prowadzenie po pierwszym przejeździe” – powiedziała Maze.

W drugim najszybsza była Zettel, piąta po pierwszym przejeździe. Dzięki temu Austriaczka awansowała na trzecie miejsce wyprzedzając Szwedkę Marię Pietilae-Holmner.

Złota medalistka olimpijska i mistrzyni świata w slalomie Amerykanka Mikaela Shiffrin, która wraz z Austriaczką Anną Fenninger wygrała 25 października pierwszy w sezonie slalom gigant w Soelden, była 14. po pierwszym przejeździe, ale ostatecznie uplasowała się na 11. pozycji.

Sabina Majerczyk (LKS Poroniec), która w tym sezonie nastawia się głównie na starty w Pucharze Europy, nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Maze dwa tygodnie temu w slalomie gigancie w Soelden była 22.

W klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata prowadzi Shiffrin przed Zettel i Maze.