• 24 czerwca, 2014 20:12

A liga – zwycięstwa Trok i Sūduvy przed wakacyjną przerwą

W ostatnich meczach XIX kolejki, inaugurującej III rundę piłkarskiej SMScredit.lt A ligi, piłkarze Trok w Wilnie pokonali kłajpedzki Granitas 2:1 (1:0), a mariampolska Sūduva wygrała z Bangą Gorżdy 2:0 (1:0).

Dla drużyny z Mariampola było to już 10 zwycięstwo w tym sezonie, a 3 punkty zapewniły celne strzały Arminasa Vaskely i Mindaugasa Grigaravičiusa. Zwycięstwo Sūduvy mogło być jeszcze większe, ale w 68 minucie karnego nie wykorzystał Tomas Radzinevičius.

Sūduva z 33 punktami plasuje się plasuje się na 3. miejscu, a Banga, będąca na początku sezonu postrachem wszystkich, teraz z 23 punktami jest 7.

Sūduva Mariampol 2:0 Banga Gorżdy
40′ Arminas Vaskela [1:0]
58′ Mindaugas Grigaravičius [2:0]

Troki z kolei w domu w meczu beniaminków wygrały 2:1 z kłajpedzkim Granitasem i z 36 punktami plasują się na 2. miejscu. Do liderującego Žalgirisu tracą 6 oczek. Granitas natomiast z 22 punktami jest 8. Teraz wszystkich piłkarzy czeka wakacyjna przerwa, a XX kolejka na litewskie stadiony powróci 25 lipca.

Troki 2:1 Granitas Kłajpeda
21′ Jurij Mamajev [1:0]
62′ Oleg Dmitrenko [1:1]
72′ Jurij Mamajev [2:1]