A liga – Žalgiris ponownie na ósemkę, Troki uratowały się w Poniewieżu

Piąty mecz z rzędu zremisował poniewieski Ekranas. Tym razem, w VII kolejce SMScredit.lt A ligi, w domu zatrzymały ich Troki - 2:2 (2:0). Nie było niespodzianki w meczu lidera z autsajderem.

Dwie bramki gospodarzom strzelił Brazylijczyk Elivelto. Kiedy po godzinie gry wyglądało, że nic nie zabierze zwycięstwa Ekranasowi, w 78 minucie pierwszego gola gościom zdobył Andrius Lipskis i Troki poczuły, że jeszcze nie wszytko jest stracone. Remis na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wyrwał Jurijus Kendyšas.

Troki z 12 punktami (dzięki gorszemu bilansowi bramek) spadły na 4 pozycję i plasują się za Atlantasem, a Ekranas (8 pkt) spadł na 7 lokatę.

Ekranas Poniewież 2:2 Troki
38′ [1:0] Elivelto Ribeiro Dantas
62′ [2:0] Elivelto Ribeiro Dantas
79′ [2:1] Andrius Lipskis
89′ [2:2] Jurijus Kendyšas

Tymczasem wileński Žalgiris po raz drugi w tym sezonie strzelił 8 bramek w jednym spotkaniu. Tym razem rozstrzelana została ostatnia drużyna ligi – Dainava.

Mistrzowie Litwy (17 pkt) wykorzystali wpadkę Bangi i zostali jedynymi liderami A ligi. Nad drugą ekipą w tabeli mają 3 punkty przewagi.

Dainava Olita 0:8 (0:2) Žalgiris Wilno
6′ [0:1] Rytis Leliūga
39′ [0:2] Andrius Velička
48′ [0:3] Serge Nyuiadzi
51′ [0:4] Algis Jankauskas
54′ [0:5] Algis Jankauskas
57′ [0:6] Andrius Velička
77′ [0:7] Eivinas Zagurskas
90′ [0:8] Edvinas Baniulis