A liga – Žalgiris gromi, remis w Kłajpedzie

We środę odbyły się kolejne mecze XXVII-tej kolejki piłkarskiej SMScredit.lt A ligi. Kibice nie mogli narzekać na brak goli - padł ich aż 8.

W Kłajpedzie zarejestrowano remis w meczu miejscowego Granitasu z mariampolską Sūduvą. Bramki strzelali Karolis Chvedukas (gościom) i Boris Ignatjev (gospodarzom). Sūduva mecz skończyła w dziesiątkę, bo w 92 minucie czerwoną kartką ukarany został zdobywca gola.

Z kolei w Gorżdach kibice byli świadkami bardziej bramkostrzelnego spotkania. Mistrzowie Litwy wileński Žalgiris nie pożałował miejscowej Bangi i wygrał mecz aż 5:1. Pierwszego gola w barwach wilnian zdobył Deividas Šemberas – pomocnik w 33 minucie realizował karnego. Odznaczyli się również Andro Švrljuga (dwukrotnie), Vaidotas Šilėnas i Mantas Kuklys. Honorowego gola Bandze strzelił Sergej Shevchiuk.

Po tych meczach Granitas i Banga zamieniły się miejscami w tabeli. Kłajpedzianie (30 pkt) awansowali na 7. pozycję, a Banga (29 pkt) spadłą na 8. Sūduva (42 pkt) i Žalgiris (64 pkt) pozostały na swoich lokatach – odpowiednio czwartej i pierwszej. Dziś odbędzie się ostatni mecz tej kolejki. Ekranas Poniewież podejmie u siebie Šiauliai.