A liga – w Wilnie bez niespodzianki, wysoka wygrana Sūduvy

W pierwszych meczach XVIII kolejki piłkarskiej SMScredit.lt A ligi nie doszło do żadnych niespodzianek: mariampolska Sūduva w domu wysoko pokonała kłajpedzki Granitas 5:1 (2:1), a Troki 4:0 wygrały z olicką Dainavą.

Debiutujący w tym roku w lidze Granitas mężnie się bronił przez pół godziny, a nawet zdołał natychmiast wyrównać po stracie gola, lecz dzisiaj rywale byli bezlitośni. Sūduva minutę po wyrównaniu znów wyszła na prowadzenie i do końca meczu dołożyła jeszcze 3 bramki. Hat-trickiem w tym pojedynku popisał się Karolis Chvedukas, a jednego dołożył Tomas Radzinevičius i stał się samodzielnym liderów tabeli strzelców – 9 trafień. Mariampolska drużyna (30 pkt) depcze po piętach piłkarzom Trok (33 pkt), ale sami nie mogą zapomnieć, iż ramię w ramię z nimi w tabeli idzie Kruoja (27 pkt i zaległy mecz).

Sūduva Mariampol 5:1 Granitas Kłajpeda
36′ [1:0] Karolis Chvedukas
38′ [1:1] Jevgenijus Morozas
39′ [2:1] Arminas Vaskela
50′ [3:1] Tomas Radzinevičius
62′ [4:1] Karolis Chvedukas
72′ [5:1] Karolis Chvedukas

Z kolei w Wilnie Troki potrzebowały ponad godziny by się przełamać i strzelić pierszwą bramkę, a potem poszło jak po maśle. Dwa gole zdobył najlepszy strzelec zespołu Dzmitrij Koub, a po jednym trafieniu dołożyli Tadas Labukas i Linas Klimavičius. Troki wygrały już 5 mecz z rzędu i do Žalgirisu tracą zaledwie 3 punkty, chociaż mistrzowie Litwy swego meczu jeszcze nie rozegrali.

Troki 4:0 Dainava Olita
68′ [1:0] Tadas Labukas
76′ [2:0] Dzmitrij Koub
86′ [3:0] Linas Klimavičius
89′ [4:0] Dzmitrij Koub