A liga – Šiauliai przerwali serię Granitasu

Šiauliai w meczu VI kolejki piłkarskiej A ligi przerwali serię czterech meczów bez porażki kłajpedzkiego Granitasu. W Szawlach minimalnie górą byli gospodarze 1:0.

Po czterech meczach bez porażki, Granitas z Kłajpedy poległ w Szawlach. Do zwycięstwa żółto-czarnym wystarczyło jedynie bramki Edvarda Gaurilova. Zwycięstwo to pozwoliło gospodarzom (7 pkt) wyprzedzić mistrzów I ligi (6 pkt) w tabeli ekstraklasy.

Šiauliai Szawle 1:0 (0:0) Granitas Kłajpeda
53′ [1:0] Edvard Gaurilov

Tymczasem we wczorajszym jedynym meczu w Mariampolu poniewieski Ekranas upuścił zwycięstwo z własnych rąk. Goście do prawie 60 minuty prowadzili 2:0, jednak po czerwonej kartce Edgarasa Baranauskasa gra zaczęła się sypać. Sūduvie wystarczyły dwie minuty, by strzelić dwie bramki i wyrównać wynik.

Sūduva Mariampol 2:2 (0:2) Ekranas Poniewież
20′ [0:1] Edgaras Baranauskas
42′ [0:2] Lukas Kochanauskas
58′ [1:2] Mindaugas Grigaravičius
60′ [2:2] Mindaugas Grigaravičius