• 4 października, 2014 15:45

A liga – sensacyjne zwycięstwo Dainavy, ważne punkty Atlantasu

Olicka Dainava wywalczyła drugie zwycięstwo w tym sezonie. W XXX-tej kolejce piłkarskiej SMScredit.lt A ligi niespodziewanie pokonała Kruoję Pokroje 2:0 (0:0).

Pierwsza bramka do siatki Kruoji wpadła w 64 minucie, gdy piłkę wpakował tam Luigi Mariani. Gospodarze wynik ustalili w końcówce spotkania – w 88 minucie odznaczył się Kęstutis Balčiunas. Dainava po 30 meczach ma na koncie 8 punktów i zapewnione ostatnie miejsce w tabeli, piłkarze Kruojw (55 pkt) natomiast walczą o podium i dzisiejsza przegrana na pewno im nie pomoże, aczkolwiek mogą się spodziewać, że ich główny oponent – ekipa Trok – również zgubi punkty w niedzielnym meczu z Žalgirisem.

W późniejszych meczach obeszło się bez niespodzianek. Mariampolska Sūduva (49 pkt) 4:2 pokonała piłkarze Šiauliai (29 pkt). W szeregach przegranych dwukrotnie odznaczył się Niko Tokić, który z 16 golami prowadzi w tabeli strzelców. W Gorżdach natomiast Atlantas (49 pkt) wygrał z miejscową Bangą (29 pkt) 2:1. Były to ważne trzy punkty, albowiem aktualni wicemistrzowie kraju zachowali tym samym szanse na podium w lidze. Do trzeciej Kruoji tracą już tylko 6 punktów.