A liga – planowe zwycięstwa faworytów

W XI kolejce SMScredit.lt A ligi wygrywały drużyny uznawane za faworytów.

W pierwszym meczu w Kłajpedzie miejscowy Atlantas pokonał w derbach Granitas 2:0. Wicemistrzowie kraju po słabszym starcie zdołali się zrehabilitować i już plasują się na drugiej pozycji w tabeli ekstraklasy. Tymczasem ich lokalni rywale, debiutanci ligi, twardo trzymają się 8 pozycji.

Atlantas Kłajpeda 2:0 Granitas Kłajpeda
58′ [1:0] Andrius Jokšas
61′ [2:0] Rokas Krušnauskas

Tymczasem kolejną porażkę do zera doznała olicka Dainava. Tym razem piłkarze najgorszej ekipy A ligi przegrali z poniewieskim Ekranasem aż 0:6. Dzięki temu zwycięstwu poniewieżanie wyprzedzili Sudūvę w tabeli i są na 6. lokacie.

Ekranas Poniewież 6:0 Dainava Olita
23′ [1:0] Aleksandar Šušnjar
50′ [2:0] Elivelto Ribeiro Dantas
52′ [3:0] Tomas Dapkus
66′ [4:0] Edvardas Tamulevičius
72′ [5:0] Lukas Kochanauskas (11 m)
74′ [6:0] Lukas Kochanauskas

Właśnie Sudūva jako jedyny gospodarz uległa w sobotę. Serię trzech jej zwycięstw przerwał wileński Žalgiris. Mistrzowie Litwy wygrali spotkanie w Mariampolu 3:0 i umocnili się w tabeli ekstraklasy. Najbliżsi prześladowcy tracą do nich 5 punktów.

Sūduva Mariampol 0:3 Žalgiris Wilno
30′ [0:1] Linas Pilibaitis
59′ [0:2] Rytis Leliūga
82′ [0:3] Kristis Andreou