A liga – Dainava śrubuje rekord porażek i puszczonych bramek

W ostatnim meczu XIII kolejki SMScredit.lt A ligi Šiauliai na wyjeździe nie zostawili suchej nitki na piłkarzach Dainavy i rozgromili ich aż 6:0.

Po tym zwycięstwie klub z miasta Słońca nadal zajmuje 9. lokatę w tabeli, aczkolwiek zwiększył już przewagę nad ostatnią Dainavą do 11 punktów, a do kłajpedzkiego Granitasu tracą tylko 1 punkt.

Mecz rozpoczął się, jak i można było się spodziewać, aktywniejszą grą gości. Jednak mimo narzuconego tempa, pierwszą bramkę zdobyli zaledwie w 38 minucie, a na resztę przyszło czekać do drugiej połowy. Šiauliai grali dość drużynowo, bo wszystkie 6 bramek zdobyli różni piłkarze.

Dainava nie przestaje zadziwiać w tym sezonie. Piłkarze z Olity przegrali dotychczas wszystkie 13 spotkać, a jedyną bramkę strzelili w meczu przeciwko Trokom. Warto dodać, że sami stracili już 73 gole.

Dainava Olita 0:6 Šiauliai Szawle
38′ Edvinas Jasaitis [0:1]
47′ Yamadou Keita [0:2]
57′ Niko Tokic [0:3]
64′ Rokas Gedminas [0:4]
73′ Dovydas Medžiaušis [0:5]
78′ Stjepan Babic [0:6] (11 m)