A liga – Dainava jedyną drużyną bez punktów

W ostatnim meczu III kolejki SMScredit.lt A ligi Kruoja Pokroje nie zostawiła suchej nitki na piłkarzach olickiej Dainavy pokonując ich 4:0 (2:0).

Tym samym Dainava została jedyną drużyną w tegorocznych rozgrywkach, która nie zdobyła do tej pory ani jednej bramki i ani jednego punktu. Kruoja natomiast awansowała na górę tabeli i razem z Žalgirisem i Bangą dzieli fotel lidera.

Od pierwszych minut spotkania gospodarze zaczęli dominować na boisku i nie odpuścili aż do końca. Pierwszego gola w tym meczu, a zarazem pierwszego w rozgrywkach, zdobył Sami Nieminen, który wykorzystał podanie Jeana Thome. Tuż po pięciu minutach Donatas Mikučionis po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki, bo wynik podwoił Aivaras Bagočius.

Na drugą falę bramek przyszło czekać do drugiej połowy. Kilka minut po wznowieniu drugiego gola na swoje konto zapisał Bagočius. Przed końcem spotkania, w 82 minucie, rezultat po asyście Bagočiusa ustalił Ernestas Pilypas.

Kruoja Pokroje 4:0 (2:0) Dainava Olita
9` [1:0] Sami Nieminen
14` [2:0] Aivaras Bagočius
53` [3:0] Aivaras Bagočius
82` [4:0] Ernestas Pilypas