Konkurs Poezji Religijnej w Gimnazjum im. Szymona Konarskiego

23 października w Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie odbył się Konkurs Poezji Religijnej poświęcony osobie Świętego Jana Pawła II. Hasłem konkursu były słowa zaczerpnięte z czwartej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny: „Bogu dziękujcie (…). Ducha nie gaście” (por. 1 Tes 5,18-19). Uczniowie z 17 szkół Wilna i okolic recytacją twórczości Karola Wojtyły lub wierszy poświęconych Jego osobie uczcili 100. Rocznicę Urodzin naszego Rodaka.

zw.lt
Konkurs Poezji Religijnej w Gimnazjum im. Szymona Konarskiego

Wyniki konkursu:

Klasy 1-4

I miejsce:

Robert Piotrowski, Progimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Wilnie, P. Julia Vinciunienie

II miejsce:

Jakub Gołubowski, Gimnazjum im. Sz. Konarskiego w Wilnie, P. Irena Kotwicka

III miejsce:

Karolina Suzanowicz, Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach, P. Beata Narkevičienė

Wyróżnienia: 

Magdalena Leśniewska, Szkoła-Przedszkole „Źródełko”, P. Maria Lachowicz

Ewelina Juzefowicz, Szkoła-Przedszkole „Źródełko”, P. Maria Lachowicz

Sylwia Truchanowicz, Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, P. Teresa Worobiej

Darija Mysina, Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace,  P.Anna Sawicka

Rafał Dzierkacz, Gimnazjum w Ejszyszkach, S. Anna Wojtonis

Klasy 5-8

I miejsce:

Anna Maria Bojarowicz, Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie, P. Irena Diugiewicz

II miejsce:

Aurelija Simanelytė, Gimnazjum w Bujwidzach, S.Anna Złoczewska

III miejsce:

Dominik Fedorowicz, Gimnazjum „Žaros” w Wilnie, P. Regina Stankiewicz

Wyróżnienia: 

Maria Pawlukiewicz, Gimnazjum Inżynieryjne im. J. Lelewela w Wilnie, S. Immaculata (Monika Agnieszka Parużyńska)

Ewald Radzewiczius, Szkoła na Lipówce w Wilnie, S. Zhana Yarotskaya

Bojarowicz Boguslaw, Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie, P. Irena Diugiewicz

Klasy I-IV 

I miejsce: 

Mateusz Hajdukiewicz, Gimnazjum Inżynieryjne im. J. Lelewela w Wilnie, S.Immaculata (Monika Agnieszka Parużyńska)

II miejsce: 

Amelia Ruskan, Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie, P. Irena Diugiewicz

III miejsce: 

Ewelina Śliwowska, Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Wilnie, P. Alina Masztaler

Wyróżnienia: 

Sylwija Doda, Gimnazjum w Ejszyszkach, S. Anna Wojtonis

Karolina Stamgazijewa, Gimnazjum w Pogirach, P. Anna Sawicka

Karolina Majewskaja, Gimnazjum w Bujwidzach, S. Anna Złoczewska

Gabriela Mazur, Gimnazjum im. Sz. Konarskiego w Wilnie, P. Jolanta Pacyno

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom.
Klub Prasowy Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie

PODCASTY I GALERIE