Litwa

Reaktywna syrenka ponownie na podium

Mistrzyni olimpijska Rūta Meilutytė wywalczyła kolejny złoty medal podczas odbywających się w Barcelonie międzynarodowych zawodów pływackich w ramach prestiżowego cyklu Mare Nostrum.

Wczoraj wieczorem (12 czerwca) jako pierwsza pokonała dystans 100 m stylem klasycznym i po raz kolejny stanęła na najwyższym podium zawodów. Jej czas to 1 min. 5,21sek.

Mimo młodego wieku pochodząca z Kowna Meilutytė jest już niezwykle utytułowaną zawodniczką. Przed rokiem w Londynie zdobyła złoty medal olimpijski na 100 m stylem klasycznym.

Trzy lata temu pływaczka wyemigrowała z ojcem na Wyspy. Jej matka zginęła w wypadku samochodowym, gdy Rūta miała cztery lata. W Anglii w szkole pływackiej Plymouth nastolatka zaczęła szlifować swój ogromny talent pływacki.

16-letnia Meilutytė jest najmłodszą litewską medalistką olimpijską. Przez internautów pieszczotliwie nazywana jest reaktywną syrenką.