Zakończył się drugi etap Rajdowych Mistrzostw Litwy

Rajdowe Mistrzostwa Litwy: walka o tytuł najszybszej załogi w drugim wyścigu tego sezonu jest tak zmienna i ostra, że ​​nie wiadomo, kto będzie pierwszym do ostatniego kilometra, donosiły media.

lrt.lt

Na drugim etapie LARČ Rajdu Orlen Lietuva 2021 liderzy kilkukrotnie zmieniali się zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych klasach, dlatego widzowie czekając na wyniki mogli się poczuć jak na napiętym filmie. Jego głównymi bohaterami tym razem były ekipy Vaidotas Žala i Andris Malnieks, Martynas Samsonas i Ervinas Snitkas, a także goście z Ukrainy Valery Gorba i Sergei Larens.

W pierwszych dwóch odcinkach rajdu wszyscy wygrali co najmniej jedną sekcję szybkościową, a po dziesięciu różnica między liderem a trzecim miejscem wyniosła niespełna 8 sekund. Na mecie Vaidotas wyprzedził Martynasa o 5,9 sekundy i V. Coopera, który jechał Mini Cooperem WRC o 10,4 sekundy.

Deividas Gezevičius i Tomas Nenartavičius wygrali wyścig samochodów napędzanych przednimi kołami. Drugie miejsce zajęli Tomas Mačkinis i Žygimantas Bagonas. Trzecie: Karolis Vitas i Kaspars Vitas. Wszystkie te załogi były na samochodach Hondę Civic.

22 z 68 startujących załóg nie ukończyło wyścigu.