Žalgiris z kolejnym ważnym zwycięstwem w Eurolidze

Mistrz Litwy, kowieński Žalgiris zrobi kolejny wany krok w walce o najlepszą szesnastkę rozgrywek Euroligi. W piątek kownianie z wynikiem 82:80 w gościach pokonali UNIKS Kazań.

Pojedynek był wyrównany od samego początku,a pierwsza kwarta zakończyła się z minimalną przewagą gospodarzy (24:23). Podobny scenariusz był również w drugiej kwarcie. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć większego prowadzenia, a przerwa rozpoczęła się z wynikiem 42:43 dla gospodarzy.

W trzeciej odsłonie dzięki inicjatywie kapitana Žalgirisu, Pauliusa Jankūnasa prowadzenie przeszło w ręce mistrzów Litwy. Ostatnią kwartę Žalgiris rozpoczął z 4 punktowym prowadzeniem, co więcej kownianie zdołali zwiększyć prowadzenie do 9 punktów- 74:65. Jednak Rosjanie nie zamierzali łatwo się poddać poszli za ciosem 10:0 i dogonili zielono-białych. Jednak w najważniejszym momencie gry kluczowy rzut wykonał Leo Westermann, który i przyniósł zwycięstwo własnej ekipie.