Tradycyjne zawody strzeleckie o Puchar KS Polonii Wilno dobiegły końca

W niedzielę w Domu Kultury Polskiej w Wilnie zakończyły się międzynarodowe zawody strzeleckie o Puchar KS Polonii Wilno w których wzięło udział ponad 200 sportowców z Litwy, Polski, Łotwy, Estonii oraz Białorusi. Zawody odbywały się w 12 kategoriach z podziałem na wiek, płeć oraz rodzaj broni (pistolet albo karabin). Najciekawszą zaś kategorią była kategoria Open gdzie udział brali wszyscy zawodnicy niezależnie od wieku i płci. W kategorii karabin najlepszą została Sigrit Juhkam z Estonii, drugie miejsce zajęła jej rodaczka Anžela Voronova. Na najniższym stopniu podium stanęła Litwinka Jūratė Česynaitė. Z kolei podium w kategorii pistolet należał do mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął Lauris Strautmanis z Łotwy. Srebro wywalczył jego rodak Gvido Cvetkovs,a brąz zdobył Litwin, Vilius Sabataitis.