Roman Niedźwiecki

Siatkówka: Polonia Wilno na podium siatkarskiego turnieju

Siatkarska ekipa kobiet, Polonia Wilno triumfowała w małym finale ligi wileńskiej (Vilniaus miesto čempionatas) pokonując drużynę Laima 3:2 (22:25, 16:25, 25:11, 25:23, 15:3).

Po dramatycznym półfinale w którym Polonia uległa siatkarkom Western Union, na dziewczyn czekał najważniejszy mecz sezonu w walce o brązowe medale.

Pierwsza połowa spotkania nie była obiecująca. Scenariusz pojedynku był bardzo podobny na mecz z półfinału. Mimo wyrównanej walki pierwszy set wygrali rywalki, 25:22. Druga odsłona w wykonaniu Polonii była jeszcze słabsza. Popełniane błędy nie pozwoliły na wyrównaną walkę i set się zakończył z wynikiem 25:16 dla drużyny Laima.

Do całkowitej odmiany w grze doszło w trzecim secie gdy siatkarki całkowicie zamieniły się rolami. Błyskawiczna ofensywa Polonii i błędy „Laimy” spowodowały, że biało-czerwone z lekkością wygrały trzeciego seta 25:11.

Czwarta odsłona należała do najbardziej wyrównanych. Polonii udało się wyrównać wynik i doprowadzić do dogrywki, 25:22. W dogrywce niesiona na skrzydłach Polonia zmiażdżyła rywalek 15:3, i zdobyła brązowe medale siatkarskiej ligi wileńskiej (Vilniaus miesto čempionatas), chociaż po dwóch setach przegrywała z wynikiem 2:0 i wyglądało na to, że dziewczyny w tym sezonie zostaną poza podium.

„Bardzo się cieszymy, że udało się zdobyć trzecie miejsce w tym turnieju. Cieszę się również z postawy dziewczyn, które po raz kolejny pokazały charakter, nie opuściły rąk i walczyły do końca. Zasłużyłyśmy na zwycięstwo i bardzo się cieszymy”- zwycięstwo skomentowała po meczu kapitan drużyny Polonia Wilno, Elwira Bogdanowicz.