Roman Niedźwiecki

Puchar ZPL 2017: Zwycięstwa faworytów w drugiej kolejce

Sezon sportowy koszykarzy siatkarzy o Puchar ZPL powoli nabiera tempa. W miniony weekend druga kolejka rozgrywek przyniosła kilka niespodzianek, a niektóre drużyny osiągały nowe rekordy.

Koszykówka

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Polonus oraz Suderwa Team. Występujący w roli faworyta Polonus pokazywał stabilną grę w przeciągu całego meczu i prowadził pojedynek. Suderwa Team zdobywca małego pucharu ubiegłorocznych rozgrywek, jak i w pierwszym pojedynku nie nadążała za rywalem w zdobywaniu punktów i ostatecznie poniosła drugą porażkę z wynikiem 42:61 w rozgrywkach dywizji A. Dla Polonusa było to już 2 zwycięstwo.

W drugim starciu brązowy medalista dużego Pucharu Irsana podjęła Sokoła rejonu solecznickiego. Irsana była bezlitosna dla przeciwnika, a prym w drużynie wiódł V. Stefanowicz, który w sumie uzbierał 26 punktów. Ostatecznie Irsana z wynikiem 93:40 zmiażdżyła przeciwnika dla którego to była już druga porażka w dywizji A.

Ciekawie zapowiadał się trzeci pojedynek gdzie spotkali się jedni z faworytów w walce o medale, KSP i Herbalife- Ricard Rekst. Drużyna Herbalife w poprzednim pojedynku zaliczyła przegraną walkowerem dlatego w meczu z KSP potrzebowali pierwszego zwycięstwa. Mimo wyrównanej walki i dominującej gry defensywnej to jednak Herbalife zdobyła zwycięstwo, 62:50 z kolei KSP musiało zapisać na swoje konto pierwszą porażkę.

Debiutant rozgrywek BC Turgiele po antyrekordowej porażce 17:102, rehabilitowali się w drugim pojedynku zdobywając 2 razy więcej punktów, aczkolwiek faworyt, Skavi wygrał bez trudu- 36:53.

Po ostatnim zwycięstwie z 85 punktową przewagą BC Skojdziszki utrzymywali temp i w drugim pojedynku. Kolejnym rywalem którego im udało się przejechać został RKL- 87:32. Na razie BC Skojdziszki demonstrują najlepszą ofensywę turnieju.

W meczu dywizji grupy B Stare Troki zmierzyły się z Geirwiatami. Stare Troki miały znaczny problem z ofensywą ekipie w ciągu 40 minut udało się zdobyć zaledwie 29 punktów. Gierwiaty bez trudu odnieśli zwycięstwo- 53:29.

Siatkówka

Po zwycięstwie z mistrzami turnieju, Huraganem nadal jest w świetnej formie. Tym razem jej ofiarą padli siatkarze Sztormu- 3:0. Pierwszej porażki w turnieju doznał Eisas. Ekipa która w ubiegłym roku w drodze do finału nie straciła nawet seta już w drugiej kolejce tegorocznej edycji turnieju musiała przyznać wyższość Einika, 2:3.

W niedzielę drugie zwycięstwo zdobyli siatkarze Bujwidz którzy z wynikiem 3:1 pokonali GTK. W innym spotkaniu Polonia 3:2 była lepsza od Eureki, a ŁAwaryszki bez straty seta pokonali Dream Team.