Puchar Europy: Udany początek dla Lietkabelisu. Wilnianie z pierwszą porażką

Padły pierwsze wyniki bierzącego sezonu Pucharu Europy. We środę do walki stanęły Lietkabelis Poniewież oraz Lietuvos ryta Wilno. Niestety, ale losy pojedynku dla drużyn toczyły się różnie. Lietkabelis z wynikiem 86:72 pokonał Hapoel Jerozolimę, a Lietuvos rytas 83:93 uległ Bilbao Basket.

Przełomowym momentem pojedynku w Poniewieżu okazała się 3 kwarta, podczas której Lietkabelis zgromadził 13 punktową przewagę. Inicjatorem takiej świetnej gry gospodarzy był Krzysztof Ławrynowicz, który po raz kolejny udowodnił, że wiek to tylko cyfra. Ławrynowicz zdobył 20 punktów i 8 zbiórek i był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy.Lorenzo Williams dodał 13 oczek. Dla gości Curtis Jerells zdobył 23 punkty.

W Wilnie sytuajca wyglądała całkowicie inaczej. Po trzeciej kwarcie to goście prowadzili z ogromną przewagą (19 punktów). Jednak w czwartej odsłonie wilnianom udało się nadrobić straty i zmniejszyć prowadzenie do 4 punktów, aczkolwiek na więcej podopiecznym Rimantasa Kurtinaitisa nie było stać. Najwięcej punktów dla ekipy przegranej zdobyli Jimmy Baron ir Louka Mavrokefalidis (po 15). W zwycięskiej ekipie 20 punktów zebrał Dejan Todorovic.