PŚ w skokach – sześciu Polaków w ostatnim konkursie sezonu

Sześciu Polaków wystąpi w pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy, który kończy sezon 2013/14. Kwalifikacje wygrał Austriak Michael Hayboeck uzyskując 131 m.

Drugi był Niemiec Richard Freitag – 130 m, a trzeci Japończyk Reruhi Shimizu – 130,5 m. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uzyskał 127 m i został sklasyfikowany na 9. pozycji.

Klemens Murańka zajął 12. miejsce – 127 m, Maciej Kot 16. – 127 m, Jan Ziobro 32. – 123 m i Dawid Kubacki 35. – 125 m.

Z czołowej „10″ Pucharu Świata, która nie musi skakać w kwalifikacjach, wystąpiło tylko sześciu zawodników. Najdalej – na 135,5 m wylądował wicelider klasyfikacji generalnej Niemiec Severin Freund. Trzeci w Pucharze Świata Słoweniec Peter Prevc, który traci od Niemca 11 pkt uzyskał 127 m. Zdobywca Pucharu Świata, dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi Kamil Stoch miał skok na odległość 128 m.

Kwalifikacje rozegrano w bardzo trudnych warunkach, momentami w ulewnym deszczu.