Roman Niedźwiecki

Piłka ręczna: TG Sokół ze zwycięstwem na koniec roku

Szczypiorniści TG Sokół odnieśli zwycięstwo w ostatnim meczu bieżącego roku w rozgrywkach I ligi litewskiej pilki ręcznej. Drużyna rejonu solecznickiego w domowym pojedynku z wynikiem 31:26 (18:14) pokonali wileński SM Tauras.

Dla gości z Wilna, jak i gospodarzy pojedynek w Ejszyszkach był niezmiernie ważny. Tauras po 5 kolejkach z 4 punktami plasował się na 4 pozycji w tabeli. Sokół z 6 oczkami był o stopień wyżej.

Początek meczu był wyrównany a pierwszą bramkę w pierwszej minucie zdobył „Sokół”- Dariusz Gurecki. Po 8 minutach pojedynku gospodarze prowadzili 4:2. Z czasem Sokół prezentował coraz skuteczniejszą grę. Po kilku udanych akcjach szczypiorniści rejonu solecznickiego poszli za ciosem i zdobyli 5 bramek z rzędu- 7:4. Jednak już w pierwszej połowie Tauras się rehabilitował i nie pozwolił Sokołom zdobyć druzgocącego prowadzenia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili z 4 punktową przewagą, 18:14.

Drugą odsłonę goście rozpoczęli od trzech bramek i zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2 goli. Sokół nie dawał szansy rywalom na wyrównanie wyniku, a po dwóch bramkach Jana Girdejewskiego, ekipa rejonu solecznickiego znów prowadziła z 5 punktową przewagą, 22:17. Przełomowy moment nastąpił w 47 minucie spotkania, kiedy prowadzenie Sokoła wyniosło 7 bramek, 26:19. Do końca odsłony gościom jeszcze udało się nadrobić kilka bramek, ale ostatecznie to Sokół cieszył się ze zwycięstwa- 31:26.

Było to 4 zwycięstwo Sokoła z 6 możliwych. Obecnie ekipa plasuje się na trzecim miejscu tabeli grupy B.

W zwycięskiej ekipie prym wiódł Elvin Žukovskij, który zdobył 10 bramek. 6 dodał Vytautas Tolstovas. W drużynie gości najskuteczniejszymi byli Jgnas Kuprevičius i Lukas Ragelis po 6 bramek.

„Początek był bardzo wyrównany. Nie udało się zdobyć dużo lekkich bramek. Przez dłuższy czas nie mieliśmy treningu dlatego na początku było dość trudno z komunikacją. Dziś nie pomogło nam trzech zawodników, dało się to odczuć. Była to nasza ostatnia gra w bieżącym roku, później rozpoczniemy drugi etap od pojedynku w Olicie. Mamy nadzieję, że znajdziemy optymalną formę i będziemy walczyć o medale w tym sezonie”- mówił zawodnik ekipy TG Sokół, Waldemar Nowicki.