PAP zw.lt

NBA. Obrońcy tytułu coraz bliżej awansu do półfinału. Toronto znów zawodzi

Obrońcy tytułu koszykarze Cleveland Cavaliers pokonali 119:114 Indianę Pacers w trzecim meczu pierwszej rundy play off ligi NBA i już prowadzą 3-0 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

To wyjazdowe spotkanie Cavaliers kibice tej drużyny zapamiętają na długo, bowiem w połowie drugiej kwarty ich zespół przegrywał 26:52, a po jej zakończeniu 49:74.

Ale w trzeciej części zespół przeszedł upragnioną metamorfozę. Zawodnicy trenera Tyronna Lue uzyskali przewagę, LeBron James rzucił 13 pkt (w całym meczu 41) i przed ostatnią partią przyjezdni mieli już tylko siedem punktów straty. Kwartę wygrali 35:17, ostatnią 35:23 i całe spotkanie 119:114.

Największą gwiazdą był 31-letni James, oprócz 41 zdobytych punktów, miał 13 zbiórek i 12 asyst. W jego zespole czterech zawodników Kyle Korver, Kevin Love, Kyrie Irving i J.R. Smith uzyskało po 13 pkt.

Czwarty mecz zostanie rozegrany w niedzielę 23 kwietnia o godz. 20 czasu litewskiego. Jeżeli „Kawalerowie” wygrają, awansują do półfinału Konferencji Wschodniej.

W innym czwartkowym meczu Milwaukee Bucks rozgromili 104:77 Toronto Raptors. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 32:12, wygrali także dwie kolejne 25:18 i 21:16, dopiero w ostatniej zwolnili tempo i rywale zdołali rzucić o pięć punktów więcej (26:31). W ekipie Bucks wyróżnił się Khris Middleton – 20 pkt i Giannis Antetokounmpo – 19; w zespole rywali Kyle Lowry i Delon Wright – po 13 pkt. Zawiódł DeMar DeRozan – tylko 8 pkt. Z kolei litewski środkowy Jonas Valančiūnas na parkiecie spędził 20 minut zdobył 11 punktów i 7 zbiórek. Gospodarze po zwycięstwie w hali Bradley Center prowadzą 2-1 w rywalizacji do czterech wygranych.

Memphis Grizzlies odnieśli pierwsze zwycięstwo nad San Antonio Spurs 105:94 i w serii do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 1-2. Dla Grizzlies Mike Conley zdobył 24 pkt, po 21 uzyskali Marc Gasol oraz Zach Randolph. W zespole z San Antonio najskuteczniej zagrał Kawhi Leonard – 18 pkt i LaMarcus Aldridge 16.