A lyga: Šernas z kolejnym hat-trickiem. Stumbras zdobywa pierwsze zwycięstwo

Napastnik Žalgirisu Wilno Darvydas Šernas, zdobył już drugiego hat- tricka z kolei w pojedynku litewskiej ligi piłki nożnej. Wilnianie z wynikiem 3:1 pokonali Sūduvę Mariampol. Z kolei Stumbras Kowno odniósł pierwsze zwycięstwo 1:0 pokonując ekipę z Janowa.

Chociaż pojedynek został rozegrany w Wilnie, a zdecydowanym faworytem był broniący tytuł Žalgiris, jako pierwsi strzelili goście. Bramkę już w 7 minucie zdobył Povilas Leimonas. Jednak niespełna 10 minut przewinienia w polu karnym dokonali piłkarze Sūduvy, a Darvydas Šernas wyrównał wynik. Jeszcze w pierwszej połowie Šernas dał prowadzenia swojej ekipie, a trzecią bramkę i ostateczny wynik napastnik Žalgirisu ustalił na 63 minucie spotkania. Žalgiris jest liderem tabeli, a ekipa z Mariampolu plasuje się na drugiej pozycji.

W innym pojedynku pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł kowieński Stumbras, który pokonał Janów 1:0. Jedyną bramkę w 34 minucie zdobył Levan Matcharashvili. Stumbras z 5 punktami zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli A ligi. FC Jonava jest na jest o stopień wyżej i z 6 punktami zajmuje szóste miejsce.