A lyga: Sensacyjny remis Trok i Skuteczny Atlantas

Wicemistrz Litwy w piłce nożnej Troki w rozgrywkach A ligi sensacyjnie zremisowali z autsajderem turnieju kowieńskim Žalgirisem 1:1. Z kolei Atlantas Kłajpeda 3:0 pokonał Utenis Ucianę,

Troki wciąż nie demonstrują formy z ubiegłego sezonu. W 7 kolejce ekipa zdobyła tylko jeden punkt. Co nie jest tak źle uwzględniając, że ekipa ze stolicy Witoldowej pełniła rolę goniącego. Pierwszą bramkę w 53 minucie zdobył Rokas Krušnauskas. Wynik został wyrównany w 74 minucie przez Modestasa Vorobjovasa.

Po tym pojedynku Troki na swoim koncie mają 10 punktów i nadal lokują się na 4 miejscu. Žalgiris z 2 oczkami jest na ostatniej, ósmej pozycji.

W innym spotkaniu Atlantas Kłajpeda 3:0 pokonał Utenis Ucianę. Pierwszą bramkę w 23 minucie Andrej Paniukov. W drugiej odsłonie przewagę pomnożył Oleg Dmitrijev, a ostateczny wynik meczu na 3:0 ustalił Linas Pilibaitis.

Atlantas z 14 punktami awansował na drugą pozycję, z kolei Utenis z 8 punktami jest piąty.