A lyga: „Rycerze” znów wygrywają, „Žalgiris” stracił pozycję lidera

"Troki" bez trudu pokonali autsajderów piłkarskich rozgrywek litewskiej ekstraklasy "Žalgiris" Kowno 5:1, uwzględniając obecną formę drużyny wynik ten nie jest zaskakujący. Z kolei prawdziwą sensacją była porażka mistrzów kraju "Žalgiris" Wilno z "Suduvą" Mariampol 0:3.

W pojedynku w Wilnie „Troki” strzelili bramkę już w pierwszej minucie spotkania, gdy po podaniu Michaila Shyshki bramkę strzelił Valentin Jeriomenko. Po upływie 10 minut „rycerze” mogli się cieszyć kolejnym golem ustrzelonym przez Szyszkę, który zaliczył gol plus asystę.

Mimo szybkiej odpowiedzi gości, po fatalnej stracie pomocnika gospodarzy, Oscara (3:1), huragan ofensywny „Trok” tylko się zwiększał. Oscar szybko się rehabilitował i strzelił 4 bramkę dla ekipy z stolicy witoldowej. Z kolei wynik na 5:1 ustalił były reprezentant Rosji Diniyar Bilyaletdinov.

Obecnie „Troki” na swoim koncie mają 54 punkty i zajmują trzecią pozycję w tabeli A ligi.

W meczu w Mariampolu gospodarze pokazali, że w obecnym sezonie stawiają przed sobą tylko najwyższe cele. „Suduva” zwyciężyła z mistrezem kraju 3:0 i została nowym liderem tabeli. Już w 7 minuie Karolis Laukžemis dał prowadzenie gospodarzy. Pod koniec spotkania Josip Tadič w 87 i 90 minucie ostatecznie pozbawił szans na zwycięstwo „Žalgirisu”.

Było to pierwsze zwycięstwo Suduvy nad Zalgirisem w tym sezonie. Drużyna z Mariampolu ma 59 punktów na koncie, wilnianie o jedno oczko mniej.