A liga: Žalgiris z drugim zwycięstwem, remis Trok

Piłkarski mistrz Litwy, Wileński Žalgiris odniósł drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie litewskiej A ligi. Wilnianie w domowym pojedynku z wynikiem 1:0 pokonali Žalgiris Kowno. Z kolei Troki zremisowali z Sūduvą Mariampol 1:1.

Pamiętając o porażce ze wcześniejszej kolejki z Utenisem, wilnianie od pierwszym minut propagowali agresywną grę w ofensywie. Już w pierwsze 3 minuty padły dwa niebezpieczne strzały na bramkę rywali, aczkolwiek mimo dużej przewagi pierwszą i jedyna bramkę udało się zdobyć dopiero w drugiej połowie. W 65 minucie celnego strzału dokonał Elivelto.

W innym spotkaniu Sūduva na własnym boisku zremisowała z wicemistrzem Trokami- 1:1. Co ciekawe w składzie drużyny z Mariampolu żadnej bramki nie zaliczył jeszcze napastnik. W sumie ekipa po trzech kolejkach zdobyła 6 bramek. 3 w tym jedną w pojedynku z Trokami strzelił pomocnik Andro Švrljuga kolejne 3 dodał obrońca Vaidas Slavickas. W barwach Trok 51 minucie bramką popisał się Tadas Labukas.

Broniący tytuł Žalgiris po 3 kolejkach na swoim koncie ma 6 punktów i zajmuje druga pozycję w tabeli. Suduva z dwoma remisami i jednym zwycięstwem jest trzecia, a Troki z takim samym dorobkiem plasuje się na 4 pozycji. Liderem z 6 punktami jest Atlantas Kłajpeda.