Liga Mistrzów: Wielcy „Królewscy” spoliczkowali „Starą Damę” i wygrali LM drugi raz z rzędu

Real Madryt rozniósł Juventus Turyn 4:1 i dokonał tego, co nie udało się wcześniej nikomu. "Królewscy" obronili tytuł najlepszej drużyny Ligi Mistrzów.

W historii Ligi Mistrzów, która rozpoczęła się w 1993 roku jeszcze żadna drużyna dwa sezony z rzędu nie wznosiła trofeum do góry. W walijskim Cardiff przed szansą stanęli „Królewscy”, którzy już wcześniej uszczęśliwili swoich kibiców dystansując Barcelonę w wyścigu po mistrzostwo Hiszpanii.

Małą satysfakcję może mieć… mistrz Polski – Legia Warszawa. Stołeczni zmierzyli się Los Blancos w fazie grupowej LM. Na Bernabeu przegrali 1:5, ale spotkanie przy Łazienkowskiej (niestety bez udziału kibiców) zostanie zapamiętane na długo. Padł remis 3:3.

W fazie pucharowej podopieczni Zinedine’a Zidane’a (15 lat temu jego cudowne trafienie dało Realowi puchar po wygranej z Bayerem Leverkusen) zmietli Napoli w 1/8, by potem po dużych kontrowersjach wyeliminować Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. W półfinale rozprawili się z lokalnym rywalem, Atletico.

W walijskim finale Juventus postawił się Realowi tylko w pierwszej połowie. Strzelanie zaczął Ronaldo, gdy legendarny Gianluigi Bufon skapitulował po lekkim rykoszecie. „Stara Dama” odpowiedziała w magiczny sposób. Ta akcja zostanie zapamiętana na zawsze – Mario Mandżukić pokonał Navasa przewrotką.

Sił piłkarzom Allegriego starczyło tylko na 45 minut. W drugiej połowie drużyna z Piemontu praktycznie nie istniała. Dwunastego gola w tej edycji LM zdobył CR7, co dało mu piąty kolejny tytuł króla strzelców tych rozgrywek. Wcześniej strzałem z dystansu trafił Casemiro, a w samej końcówce rywali dobił wprowadzony na boisko Asensio.

Real ma teraz na koncie 12 Pucharów Europy. Jest pierwszą drużyną, która obroniła tytuł w LM. Real jest wielki, większy niż w galaktycznych czasach Beckhama czy Figo. Zidane łączy te dwie drużyny i przechodzi do historii.