Koszykówka: Kolejna porażka reprezentacji Litwy w cyklu przygotowawczym

Reprezentacja Litwy w koszykówce kontynuuje przygotowania do mistrzostw Europy 2017. Jak na razie drużyna Dainiusa Adomaitisa nie spisuje się najlepiej. Na turnieju towarzyskim we Francji Litwa z wynikiem 77:98 uległa gospodarzom.

Była to trzecia porażka reprezentacji z rzędu.

Początek meczu nie wróżył tak wysokiej porażki. Litwa od pierwszym minut prowadziła w spotkaniu, jednak Francuzom udało się utrzymać takie tempo. W połowie pierwszej kwarty gospodarze dogonili rywali a pierwsza część spotkania zakończyła się z wynikiem 19:24 dla Francji.

W drugiej odsłonie gospodarze nie wciąż aktywnie atakowali, poszli za ciosem i zdobyli 15 punktów z rzędu. Ich przewaga wyniosła 15 punktów, 34:19. Chociaż Martynas Gecevičius w trzeciej odsłonie zdobył 3 „trójki” jednak całkowicie wrócić do gry reprezentacji Litwy się nie udało.

Litwa będzie miała szanse na rewanż. Podopieczni Adomaitisa 15 sierpnia rozegrają pojedynek w Kownie.

Francja: Evan Fournier i Nando De Colo po 17, Axel Toupane 12.

Litwa: Martynas Gecevičius i Artūras Gudaitis po 14, Jonas Valančiūnas 13, Jonas Mačiulis 12, Mindaugas Kuzminskas 10, Mantas Kalnietis 8.