Eurobasket 2017: Litwa zdobywa drugie zwycięstwo z rzędu

Reprezentacja Litwy w koszykówce na odbywających się mistrzostwach Europy po woli nabiera tempa. Po wczorajszym zwycięstwie z Izraelem podopieczni Dainiusa Adomaitisa dziś pokonali Włochy 78:73.

Włosi fantastycznie rozpoczęli mecz trafiając 5 z 5 rzutów za trzy (2:11). Dzięki staraniom Mindaugasa Kuzminskasa, który zdobył trzy „trójki” z rzędu Włosi nie zdołali zdobyć prowadzenia, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:23.

Po raz kolejny na parkiecie świetnie spisała się ławka rezerwowych Litwy, która pomogła zgromadzić 13 punktowe prowadzenie (38:25).Po pięciu trójkach z kolei Włosi nieco pogorszyli swoją statystykę (2 z 9), z kolei Litwa trafiła 8 z 19 rzutów z dystansu.

W trzeciej odsłonie Litwie udało się zachować bezpieczne prowadzenie, przede wszystkim dzięki grze Adasa Juškevičiusa. Wynik po 3 kwartach wynosił 57:49.

W decydującej odsłonie Włochom udało się zmniejszyć prowadzenie Litwinów do 6 oczek, jednak w trudne chwile ekipę Dainiusa Adomaitisa prowadził Jonas Valančiūnas, który przez ostatnie 5 minut zdobył 7 oczek.

Kolejny pojedynek reprezentacja Litwy rozegra we wtorek o 15:45 z Ukrainą.

Litwa: A.Juškevičius 20, M.Kuzminskas 14, J.Valančiūnas 13, M.Kalnietis 12 (8 asyst).

Włochy: L.Datome 24, M.Belinelli 14, A.Filloy 10, N.Melli 8.