Eurobasket 2017: Litwa zapewniła awans do kolejnego etapu

Reprezentacja Litwy w koszykówce zdobyła 3 zwycięstwo z rzędu na odbywających się mistrzostwach Europy i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Litwini zdruzgotali reprezentację Ukrainy 94:62, jednak o pierwsze miejsce w grupie Litwa powalczy jutro w pojedynku z Niemcami.

Już od pierwszych minut spotkania, Litwa dominowała nad rywalem i szybko zdobyła dwucyfrowe prowadzenie. 17 punktów przewagi po pierwszych 10 minutach sprawiło niedźwiedzią przysługę podopiecznym Dainiusa Adomaitisa, którzy poczuli luz i pozwolili rywalom nadrobić straty. Litewska defensywa nie potrafiła zatrzymać lidera Ukraińców Artema Pustovyja, który w sumie zebrał nawet 29 punktów.

W drugiej części drugiej odsłony Litwa znów poszła za ciosem i szybko zmieniła bieg pojedynku uzyskując 14 punktową przewagę po pierwszej połowie- 44:30. W kolejnych odsłonach Litwa nie zmniejszała tempa i ciągle zwiększała prowadzenie ostatecznie zwyciężając z 32 punktową przewagą.

Prawdziwym liderem reprezentacji został środkowy Toronto Raptors Jonas Valančiūnas, który zanotował double-double (22 punkty oraz 14 asyst).

Jutro o 14:45 czasu litewskiego Litwa rozegra mecz o pierwsze miejsce z reprezentacją Niemiec.

Litwa: J.Valančiūnas 22, M.Kuzminskas 17, M.Gecevičius 11, M.Kalnietis 10, J.Mačiulis i D.Motiejūnas po 7, A.Juškevičius i A.Gudaitis po 6.

Ukraina: A.Pustovyi 29, V.Bobrov i M.Pustozvonov po 5.