Euro 2016 Sport

Euro 2016: Polska zremisowała z reprezentacją Litwy!

Piłkarskie reprezentacje Polski i Litwy rozegrały towarzyskie spotkanie. Pojedynek zakończył się bezbramkowo- 0:0. Dla Polski był to ostatni sprawdzian przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

Mecz drużyn odbył się w Krakowie.

Już w pierwszej akcji świetnie się spisali Litwini. Podanie w pole karne do Novikovasa. Ten znalazł się sam przed Fabiańskim, który świetnie obronił.

W 13 minucie Błaszczykowski świetnie dośrodkował w pole karne. Piłkę wybił Girdvainis. Futbolówka dotarła do Kapustki, ale ten uderzył nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej części pojedynku Kuklys popełnił błąd zagrywając głową do bramkarza. Piłkę przejął Grosicki, ale uderzył nad poprzeczką.

W 57 minucie Jodłowiec miał okazję na zdobycie gola. Zawodnik Legii Warszawa był niekryty, ale nie trafił czysto w piłkę, którą złapał Zubas.

74 minuta- Dośrodkowanie w pole karne przez Polaków. Wawrzyniak, uderzył bez przyjęcia. Piłka przeleciała obok słupka. Kilka akcji później Milik wykonał niebezpieczny rzut wolny. Świetnie interweniował Zubas.

W 82 minucie, piłka okazała się w bramce litewskiej reprezentacji po strzale Arkadiusza Milika, ale sędzia wcześniej dopatrzył się faulu Peszki. Była to ostatnia ostra akcja w spotkaniu.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Pierwszy mecz w grupie C biało-czerwoni rozegrają 12 czerwca – z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.