El. Ligi Mistrzów: Žalgiris odnosi domowe zwycięstwo z mistrzem Bułgarii

Na przepełnionym stadionie LFF mistrz Litwy w piłce nożnej wileński Žalgiris od zwycięstwa rozpoczął zmagania w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Wilnianie w pierwszym pojedynku z wynikiem 2:1 pokonali faworyzowany "Ludogorec" Razgrad z Bułgarii.

Mistrz Bułgarii jeszcze w ubiegłym sezonie grał w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów. W grupie walczył z taki zespołami jak Paris Saint-Germain czy Arsenal.

W pojedynku w Wilnie mimo sporych akcji przy bramce rywali, mistrzom Litwy nie udawało się zdobyć gola. Z kolei doświadczony Ludogorec już pierwszy uderzeniem na bramkę wyszedł na prowadzenie. W 18 minucie kontra oraz celny strzał Aniceta Abela dało przewagę Bułgarom.

W drugiej odsłonie sytuacja dla Žalgirisu się nie zmieniała. Wilnienie atakowali jednak ciągle brakowało im szczęścia. Przełomowym momentem było wyjście na boisko Serge’a Nyuiadzi, który zamienił w składzie Žalgirisu kontuzjowanego Liviu Antala.

W 78 minucie wykorzystując zamieszanie w polu karnym Nyuiadzi wyrównał wynik. Po upływie 8 minut Nyuiadzi wykonał asystę, po której Mantas Kuklys pięknym strzałem z daleka dał zwycięstwo mistrzom Litwy.

To już czwarta z rzędu próba Žalgirisu gdy ekipa próbuje przeskoczyć drugi etap eliminacji do Ligi Mistrzów. Pierwszy krok już zrobiony.