El. Ligi Europy: Troki zachowały szansę na awans mimo porażki

Piłkarze Trok w czwartek na wyjeździe rozegrali pierwszy pojedynek drugiej rundy eliminacji Ligi Europy ze szwedzką ekipą "Norrkoping". "Rycerze" musieli przyznać wyższość rywali- 1:2, jednak drużyna nie straciła jeszcze szansę na awans, bowiem 20 lipca w Wilnie odbędzie się rewanżowy mecz.

W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 32 minucie. Autorem gola został Daniel Sjolund. W przeciągu pierwszych 45 minut gospodarze wykonali 10 uderzeń na bramkę.

W drugiej odsłonie sytuacja się nie zmieniała. „Norrkoping” dalej dominował, a w 60 minucie Kalle Holmberg podwoił prowadzenie dla swojej drużyny. Jednak piłkarze ze stolicy Witoldowej nie złozyli broni i po upływie 5 minut zdołali nadrobić jednego golaę. Po asyście Oscara Dorleya, głową piłkę do bramki skierował Maksim Maksimov.

W sumie „Norrkoping” wykonał 19 uderzeń z kolei Troki- 4.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się 20 lipca w Wilnie na stadionie LFF. Minimalne zwycięstwo Trok z wynikiem 1:0 da awans do następnej rundy.