Dakar 2017

Przed Rozwadowskim i Vanagasem drugi odcinek Rajdu Dakar

„Choć wczoraj na finiszu byliśmy z 17 czasem, dziś startujemy z 24 pozycji. Zgodnie z zasadami, kierowcy z listy priorytetowej (Priority list) mogą skorzystać z „jokera” i polepszyć swoje pozycje. Z tej szansy skorzystało siedem ekip, które wczoraj udało się nam wyprzedzić"- przed startem w drugim odcinku Rajdu Dakar skomentował Benediktas Vanagas.

„Dziś mamy przed sobą odcinek o długości 284 km. Specyfika dzisiejszego odcinka – cała trasa biegnie tylko drogami. Na briefingu organizatorzy rajdu ostrzegali, że po ulewach wiele dróg zostało uszkodzonych, więc trzeba być uważnym”- mówił Vanagas.

Ekipa Vanagas – Rozwadowski w najtrudniejszym rajdzie świata w parze startuje po raz drugi. Dla Rozwadowskiego jest to drugi start w rajdzie. Dla Vanagasa to piąty Dakar z rzędu, ma on za sobą cztery finisze. W ubiegłym roku litewsko-polska załoga w klasyfikacji generalnej zajęła 26 pozycję. Rok wcześniej Vanagas zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów prywatnych i 24 w klasyfikacji generalnej.