25 medali naszych sportowców w pierwszym dniu Igrzysk UZUPEŁNIONE

XI Światowe Igrzyska Polonijne Karkonosze 2014 rozpoczęły się od rywalizacji biathlonistów w biegu indywidualnym. Tę dyscyplinę zdominowali przedstawiciele z Litwy.

W rywalizacji juniorek złoto zdobyły Agata Poźlewicz, Elwira Branicka i Elwira Szytel. Nasze panie nie miały sobie równych także w grupie senior i master, tam triumfowały Renata Milewska, Jadwiga Trybocka i Jadwiga Juniewicz. W sumie panie wywalczyły 9 medali.

Czternaście medali, w tym cztery najdroższego kruszcu, po pierwszym dniu Igrzysk na Polanie Jakuszyckiej na konto wpisali mężczyźni. Na najwyższym stopniu podium stanęli Robert Ciura, Radosław Aleksandrow, Karol Dombrowski i Marian Kaczanowski.

Srebrne medale dla reprezentacji Litwy zdobyli: Emilia Siawro, Harold Łapkauskas, Arnold Lepiochin, Robert Stankiewicz, Jurij Lewko, Dorota Lewko, Regina Kozłowska, Marian Powiłowski. Brązowe medale dla reprezentacji Litwy zdobyli: Albert Kisiel, Hubert Poncewiczius, Andrzej Kuczerenko, Piotr Komar, Alwidas Warnas.

Dobrze w zawodach Nordic Walking wystąpili przedstawiciele Litwy, zdobywając 2 złote medale: Andrzej Danilewicz i Gabriela Mikulska byli najlepsi na dystansie 2,5 km, zdobywając 1 miejsca.

Jutro zawodnicy wezmą udział w narciarstwie alpejskim, łyżwiarstwie szybkim oraz biathlonie.