Mój wielki koncert
Radar Wileński

Tenisiści rejonu wileńskiego zdobyli brąz na Mistrzostwach Litwy

Na Radarze Wileńskim mamy wiadomość od trenera Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marka Wajtonisa.

W dniach 21-22 kwietnia w Solecznikach odbywały się Mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym (rocznik 2006 i młodsi), w których udział brali również tenisiści rejonu wileńskiego. Do finału trafiło 10 drużyn. W drużynowych zawodach ekipa dziewcząt rejonu wileńskiego zwyciężyła ekipę z Solecznik (3:0), ekipę z Olity (3:0), ekipę z Šilutė (3:0), ustąpiła jedynie ekipie z Poniewieża (2:3). W ćwierćfinale zaś przegrała tenisistom z Wilna (2:3). Zwycięstwo w grze z ekipą z Kowna (3:1) pozwoliło tenisistkom rejonu wileńskiego (Dianie Tabunowej, Agnieszce Rackiewicz, Jorūnė Kožemiakinaitė, Gabii Abaravičiūtė) zdobyć trzecie miejsce. Drużyna zaś chłopców rejonu wileńskiego uplasowała się na 6 miejscu.

Mistrzynią Litwy w rozgrywkach osobistych stała się Gabija Abaravičiūtė. Diana Tabunowa zdobyła 10 miejsce, Agnieszka Rackiewicz – 14 miejsce, Dominik Pszczołowski – 9 miejsce oraz Ernest Urbanowicz 10 miejsce.

Dziękujemy za wiadomość i czekamy na kolejne!Przypominamy, że w każdy poniedziałek wybierzemy zwycięzcę Radaru Wileńskiego, który za najciekawszą, najbardziej aktualną i operatywną wiadomość tygodnia otrzyma zaproszenia do kina i na koncerty. Zadecyduje między innymi liczba „polubień”, którą uzyska każda radarowa wiadomość.