Ogłoszenia
zw.lt

Warsztaty twórcze na Dożynkach w Solecznikach

Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego 17 września podczas Dożynek w Solecznikach już od godz. 14.00 serdecznie zaprasza do odwiedzenia „WARSZTATY SZTUKI LUDOWEJ”, gdzie odbędą się  warsztaty wiązania lalek, wyplatania wyrobów ze słomy, wyrobu świec, wyplatania bransoletek,  lepienia z gliny.

Warsztaty twórcze na Dożynkach w Solecznikach
Fot. Dorota Skoczyk

Poza tym każdy będzie mógł zapoznać się z tajnikami obróbki lnu czy wiązania snopów, można też będzie przesiać ziarno, ubić masło, wycisnąć ser, chętni będą mogli spróbować tradycyjnych wiejskich potraw.

Dożynki w Solecznikach 2017: Wystąpi Zakopower, Žalvarinis, Siabry

Ilość uczestników na warsztaty robienia lalek, wyplatania wyrobów ze słomy, wyrobu świec, wiązania bransoletek, lepienia z gliny jest ograniczona, dlatego obowiązuje wstępna rezerwacja miejsc: salcininkumuge@gmail.com, 8(380)51980. Warsztaty są bezpłatne.

Wiązanie lalek
Czas warszatów: od godz. 14.00 do 17.00 – co 15 minut.
Czas trwania: 15 minut
Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć swoją wymarzoną lalkę, dowiedzieć się, do czego dawniej służyła lalka, dotknąć historii i na chwilę zostać czarodziejem.

Wyplatanie wyrobów ze słomy
Czas warsztatów: 14.00; 15.00; 16.00.
czas trwania: 60 min.
Podczas warsztatów każdy będzie mógł poznać historię i symbolikę pająków, technikę oczyszczania, dobierania, przycinania oraz przygotowania słomy do wyplatania.

Lepienie z gliny
czas warsztatów: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
czas trwania: 30 min.
W trakcie zajęć uczestnicy poznają możliwości plastyczne gliny, nauczą się wygładzania, taczania, krajania, rysowania na glinie, lepienia rzeźb.  Każdy będzie miał okazję do stworzenia małego upominku dla siebie.

Wyplatanie bransoletek
Czas warsztatów: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
Czas trwania: 30 min.
Każdy uczestnik pozna różne sposoby wyplatania bransoletek, symbolikę kolorów oraz historię ich powstania.
Wyrób świec
Czas warsztatow: 14.00; 14.30; 15.00; 15.30; 16.00; 16.30.
Czas trwania: 30 min.
Podczas warsztatów każdy pozna sposoby wyrabiania świec, a także będzie mógł własnoręcznie wykonać świecę z naturalnego pszczelego wosku.